צרו קשר

מהי הצהרת נגישות

הצהרת הנגישות היא מסמך חשוב שכל אתר אינטרנט צריך לפרסם כדי להבטיח שהאתר נגיש לאנשים עם מוגבלויות. הצהרת הנגישות מסבירה

תוסף נגישות באתרים

תוסף נגיש אקספרס הינו תוסף נגישות חדשני לאתרי אינטרנט הן לבעלי אתרים קיימים והן למעוניינים לבסס נוכחות חדשה באינטרנט. תוסף

מורשה נגישות אתרי אינטרנט

תפקיד מורשה נגישות באתרי אינטרנט בישראל הינו מכריע כי מבטיח גישה דיגיטלית שווה לכל אינדיבידואל, ללא קשר ליכולותיהם או מוגבלויותיהם.

מורשה נגישות

על פי נתוני רשות בתי המשפט בישראל מוגשות מדי שנה כ-600 תביעות כנגד בעלי עסקים בגין אי עמידה בחובת ההנגשה. כ-50% מן התביעות הללו פונות כנגד אתרים לא מונגשים – בשל אי עמידה בתקן, ליקויי הנגשה ו/או אי פרסום הצהרת נגישות כנדרש בחוק.
מרביתן המוחלט של התביעות הללו מסתיימות בהסדר פשרה ותשלום פיצויים של בעל העסק לתובע- בשל רצונם של בעלי העסקים להימנע מתהליך משפטי יקר ומפגיעה במוניטין העסקי והאישי.
חובת הנגשת אתרים לבעלי מוגבלויות נכנסה לתוקפה בשנת 2017, באמצעות שורת תקנות מחייבות להנגשת אתרי אינטרנט שעודכנו תחת חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות.
(כל המשפט הזה לא תחבירי ולא מובן – רושמים "אנשים עם מוגבלות") למרבה הצער החקיקה הולידה גם תופעה של תביעות אימתניות נגד בעלי עסקים שלא עמדו בחובת ההנגשה- גם אם בתום לב מוחלט, וזאת בשל קביעת המחוקק המאפשרת תביעת פיצוי בסך עד 50,000 ₪, מבעלי אתרים שאינם מונגשים כחוק, ללא הוכחת נזק.

תמונה של איל קליין מורשה נגישות

צריך ייעוץ או ליווי ממורשה נגישות לעסק שלך ?

צור איתי קשר עוד היום

"*" אינדוקטור שדות חובה

רוצה לדבר ישירות? זמין גם בנייד 052-3423747